Різдвяно-новорічні свята у Штатах починаються ще далеко перед святами, від початку грудня або ще й кінця листопада. Зато закінчуються остро - 26-го грудня вже можна побачити викинуті ялинки. Набавились і досить, хоч дехто ще через Новий рік перетягує. Зато цілий грудень в магазинах звучить музика (продавці, правда, від неї вже оскому мають), вулиці і доми удекоровані, а вночі мерехтять кольорові вогники сніжинок, бурульок, Санта Клауси притримують своїх оленів, а сніговики бадьоряться, що ніч принесла хоч якусь прохолоду.
А ще кожного року ми стараємось не пропустити хоч одного туру від садових клубів, туру відкритих домів і садів. Цієї зими таким був у місті Індіалентик / Indialantic. Великі і менші вілли відкрили свої брами, а дами від садового клубу показували і розказували, та навіть лимонадом з тістечками пригощали. Сади були бездоганно прибрані, стежки позамітані, навіть натяку на бур'яни. Ееех, мати б собі садівника! А день був сонячний, цюркали фонтани і цвіли квіти, а люди були привітні та люб'язні, ніби в раю, от все би так!
І щоб не бути голослівною, ось пару фоток:
1. Це найбільша вілла.
2. Заросла повзучим фікусом стіна.
3. Може трохи менша вілла. Там ще було багато інших, просто ці найпоказніші знадвору.
4. Кам'яна дівчинка з кошиком квітів.
5.У саду, вид на ріку Індіану.
6. Теж вид на ріку Індіана, не пам'ятаю вже, з котрої з них.
7. Просто куточок.
8. І лавка.
9.І ще одна лавка.
10.Фонтан був у тіні і ввесь дихав свіжістю та прохолодою.
11. Жабо-лавочка.
12. А тут вже кріселко.
13. Цвіте дерево "шовкової пряжі" / Floss Silk Tree / Chorisia speciosa.


16. Ще один фонтан з іншою рибою.
17. Ангелятка, одне сонне або трохи п'яненьке.
18. Кущ папороті "лосячі роги", йому десь років з двадцять, як не більше.
19. Ставок з лататтям і рибками у заходячому сонці.
Всіх домів для огляду, як пригадую, було шість, лиш до останнього ми вже не вспіли. Їхали додому повні нових вражень і ідей та вдячності гостинним людям з гарного міста Індіалентик.
А тепер про наш сад, менший і скромніший, але свій!
20. Вінок на дверях.
21. Ялинка надворі, яка і не ялинка зовсім, а сосна від ньюфаулендських островів / Norfolk Island pine / Araucaria heterophylla, в принципі і не сосна навіть, лиш так називається.
22. Квіткова композиція, люблю з таким бавитись. Троянди і білі квіти чоловік був купив, а зелень наша.
23. Вона ж, збоку.
24. Цвіте домбея /Dombeya wallichii .
25. Китайська рожа.
26. Орхідея, гібрид катлеї, одна з моїх перших.
27. Орхідея, гібрид ванди.
28. Орхідея медуза, це, здається, чистий вид, не гібридизований.
На прощання - арктичний подих зими.
Щоб життя у Флориді не видавалось занадто "безтурботно-райським" - пару картинок субтропічної реальності. Ключовим є префікс "суб" - що означає: при-, біля-, близько, у цьому випадку: - біля тропіків, але не чисті тропіки. У тім і вся біда для любителів рослинного розмаїття. Знати би точно, що зазимно - ніхто би не ризикував та не садив делікатних тропіканців, а так - а може вдасться, може пронесе, може цієї зими... Не можна нарікати, що зима була зла, нічна температура опускалась деколи до 10Ц надранком і від того рослини тільки загартовувались. Але ось заповідається правдивий приморозок, пару годин нижче нуля - і ранком все буде "зварене". Не все, фактично, деякі пальми і оком не моргнуть, деякі дерева і кущі відростуть з кореня, але не орхідеї і інша тропічна дрібнота. Розстатися з дорогими серцю і призбируваними роками рослинами за одну ніч - можна би пережити, але тяжко. Тому почалися спасальні роботи по перенесенню у хату, ванну, гараж всього, що можна перенести і накриття старими простиралами та рушниками решту. Під вечір я вже падала з ніг буквально, але то ще не все. Кожний горщик, який я брала у руки, очі не витримували і оцінювали на предмет пересаджування, а руки готові були тут же все кидати і ... таки пересаджувати, так що муки були не лиш фізичні...
29. Джунглі у вітальні.
30. У ванні.
31. У гостьовій кімнаті - ціле щастя для потенційних гостей, що їх візити не співпали з приморозками!
32. У гаражі.
33. Надворі.
У решти, що не вдалося накрити, я щиро вибачилась і майже зі сльозами побажала бути мужніми і триматись (для довідки: до правдивого морозу так і недійшло, було пару градусів вище). Через три дні криза минула і почався зворотний процес. На щастя була субота і чоловік помагав, навіть робив вигляд, що охоче. А дідусеві Морозу (тому, що з великої букви) знову треба буде нагадати за теплицю-оранжерею, і не міні :)
Аж подих перехоплює від такої краси.
ВідповістиВидалитиНа чужих подвір'ях можна побачити багато цікавих ідей!
Квіти Твого саду божественні, здається, що можна ближче до комп'ютера нахилитись і понюхати їх.
Надзвичайні,сяють красою і здоров'ям.
Медуза, безподобна!
Домбея- така ніжна!
А у квіткової композиції,стільки відтінків зелені!
Молодець,дуже гарно!
:) :) :)
ВидалитиЯ любив цей блог. Ви проявили деякі чудові образи у вашому блозі. Мені дуже сподобалося. Подяка за акцію!
ВідповістиВидалити